Нет в наличии
Fragaria ananassa 'Sonata'
Родина: Rosaceae
Зона зимівлі: 5
Освітлення: сонце
Полив: регулярний, помірний
Висота: середня, 20-30 см
Ґрунт: вологий, легкий, нейтральний
Колір листя: яскраво-зелений
Колір квітки: білий
Колір плоду: яскраво-червоний
Період плодоношення: V-VI
Опис. Середньоранній неремонтантний сорт. Був виведений в 1998-му році в місті Вагенінген, Нідерланди, (Plant Research International, Бертом Мойленброком) шляхом схрещування сортів Polka і Elsanta. Патентовласником є фірма Fresh Forward.
Рослина високоросла, потужна, компактна з габітусом відкритого типу. Листя середнього розміру, прямостояче, зморшкувате з чітким жилкуванням, яскраво-зеленого кольору. Особливістю сорту є наявність пятипальчатого листя. Квітки білі, з великими численними пильовиками з великою кількістю пилку. Квітконоси потужні, міцні, високі, розташовуються вище рівня листя, не схильні до вилягання під вагою плодів. Плоди правильної шароподібної форми, без шийки. Шкірочка яскраво-червона, блискуча, не темніє після збору і при зберіганні. М'якоть світло-рожевого кольору, щільна, але не тверда, без пустот, соковита з вираженим ароматом. Ягоди великі 35 мм в діаметрі з масою 25-30 грам. Плоди не дрібніють до кінця сезону. Характеризується хорошим імунітетом борошнистої роси і сірої гнилі, але сприйнятлива до плямистостей і вертіциллезному в'янення.
Умови вирощування. Хоча цей сорт зимостійкий і морозостійкий, але для кращого росту рекомендується проводити укриття. Здатний витримувати тривалі посухи. Полив потрібен помірний, але регулярний. Не любить підвищеної вологості. Сорт вимогливий до вмісту в ґрунті заліза і марганцю.
Посадка. Слід вибирати добре освітлену ділянку, яка одночасно буде захищена від протягів. Грунт повинен бути нейтральним. Відстань між кущами має бути не менше 30 см, а міжряддя - 40-50 см.
Розмноження. Діленням куща, вусами.
Використання. Ягоди підходять для вживання в свіжому вигляді, заморозки і переробки.
Соната - заслужила нагороду як «найкращий голландський сорт в сегменті ранніх і середньоранніх».