• Ukrainian
  • Russian
ПН-ПТ: 9:00-17:00
СБ-НД: вихідні
  • Украина, Киевская обл., Васильковский р-н, пгт. Глеваха, ул. Сулимы, 2 32-й км трассы Киев-Одесса, ориентир АЗС «АС OIL»
  • lotosk.sales@gmail.com

У кошику порожньо!

Горлянка повзуча 'Black scallop' (Ajuga reptans 'Black scallop')

Відео

Горлянка повзуча 'Black scallop' (Ajuga reptans 'Black scallop')
Модель: 000001882
На складі 40 40 грн.

На складі

Горлянка повзуча з давна використовувалася як лікарська рослина при запаленнях, опіках, виразках.

Опис. Це трав’яниста багаторічна лікарська трава, яку відносять до родини губоцвітих (Lamiaceae). В рослини повзуче коріння та повзучі, облистнені пагони. Стебло нерозгалужене, прямостояче, одиничне, висотою від 10 до 35 см, розсіяно-волосисте тільки на двох протилежних гранях, між меживузлями. Прикореневі нижні листки овальні або обернено-яйцеподібні, черешкові. Стеблові листки зубчасті, сидячі. Квіти горлянки повзучої неправильні, мають блакитний, іноді білий або рожевий колір, розташовані кільцями, які утворюють волотисті верхівкові суцвіття. Плоди горішки.

Назва сорту Black Scallop означає чорний гребінець, оскільки його листя має темно-бордові не рівний край, що зовні схожий на гребінці.

Умови вирощування. Цей сорт росте в напівтіні, але може зростати на сонячних ділянках. В тіні забарвлення листя втрачається. Поливати необхідно помірно-рівномірно без перезволоження для запобігання загнивання коріння. Для горлянки необхідні родючі, добре дреновані, нейтральні ґрунти.

Посадка. При пересадці із контейнера рослини необхідно обережно витягнути та помістити в підготовлену посадкову лунку, засипати субстратом та злегка ущільнити поверхневий шар.

При висадці рослин з ВКС лунку викопують дещо більшою ніж коренева система. Корінь розправляють та акуратно засипають субстратом та ущільнюють. Після посадки рясно поливають.

Розмноження. Живицями.

Використання. Використовується на передніх планах клумб. Добре поєднується з хостами, геранями, гейхерами.

Характеристики рослини
Відношення до світла сонце, напівтінь
Висота 10-15 см
Грунт родичий, нейтральний
Декоративність декоративнолистяна, декоративноквітуча
Зимівля 4-10
Колір квітки синій
Колір листя бордовий, зелений
Період цвітіння V-VI
Полив помірний
Родина Lamiaceae