ПИТОМНИК РАСТЕНИЙ

Заказать товары можно по телефону:

+38 068 608 83 38 (КС)

+38 073 044 01 54 (Life)

Или напишите: lotosk.sales@gmail.com

Меню

Контейнерні рослини: правильно виконана посадка – запорука успіху!

  o

  На ринку України найбільш популярними були і залишаються декоративні рослини із закритою кореневою системою (рослини продаються, висаджені у горщик). Такі рослини мають ряд переваг:

  • висаджувати на ділянку їх можна протягом усього року;

  • при покупці можна не поспішати з висадкою, оскільки рослина ще довгий час може знаходитися в контейнері, тільки залиште рослину у затемненому місці і не забувайте її поливати;

  • коренева система рослини у контейнері розвинена і непошкоджена, що є особливо важливим критерієм при виконанні якісної посадки;

  • рослина з контейнера перший час після посадки матиме змогу отримувати необхідні поживні речовини з грунтосуміші, в якій росла (рідна грунтосуміш), в такої рослини буде час на адаптацію до нових умов вирощування після висадки на постійне місце.

  Правильна висадка рослин з контейнера є запорукою того, що рослина впродовж свого життя буде виглядати і почувати себе здорово і найбільш повно проявить свої декоративні властивості.

  Особливості, які Ви повинні врахувати при посадці:

  • Вибір рослини і її місцерозташування

  • Ґрунти на ділянці, куди висаджується рослина

  • Глибина посадки садивного матеріалу

  • Час посадки рослини (сезон, перша-друга половина дня)

  • Добрива, стимулятори росту і коренеутворення

  • Правильно підібраний полив

  Розберемо кожен з перелічених пунктів.

  Вибір рослини та її місцерозташування – те, чим займається цінитель декоративних рослин при облаштуванні власної присадибної ділянки. Кожен воліє бачити рослину, що власнику до вподоби і яку він/вона знаходить особливо привабливою через зовнішній вигляд, свій аромат, колір, розмір тощо. Не всі садоводи-початківці звертають увагу на потреби самої рослин, на її здатність пристосовуватися до тих чи інших умов навколишнього середовища. Існує купа сортів і варіацій певного виду рослини, тому сьогодні набагато простіше обрати садивний матеріал саме для своєї ділянки. У досвідчених садівників є одна хитрість: дуже легко, знаючи батьківщину рослини, припустити найбільш комфортні умови вирощування даної рослини.

  При покупці рослини звертайте увагу на:

  • її зовнішній вигляд (рослина, що виглядає сильною і здоровою легше адаптується до нового місця, легше перенесе стрес при пересадці, нечасто буде пошкоджуватися шкідниками чи хворобами);

  • розмір рослини при покупці (рослина середніх розмірів із розвиненою кореневою системою, що повністю охопила грудку землі та не вилазить за межі горщика – найбільш бажана покупка);

  • максимальний розмір рослини (це важлива умова для тих, хто не хоче повторно розсаджувати чи підрізати рослини через деякий час, сусідство ваших улюбленців на ділянці повинно бути комфортним в першу чергу для них самих);

  • особливо важливо пам’ятати про морозостійкість рослини та її відношення до сонця, наскільки захищена ділянка від вітрів, що також впливає на морозостійкість рослин.

  Приклад: рослини зі строкатим листям, особливо залежні від сонця і не терплять затемнених місць, при посадці на неосвітлену ділянку втрачають строкате забарвлення, стають зеленими, стебло видовжується, рослина перестає цвісти.

  Ґрунти на ділянці, куди висаджується рослина. Ґрунти на присадибній ділянці замінити важко, тому правильніше буде виконати мінімальний аналіз ґрунтів, де визначають їх механічний склад та показники кислотності ґрунту (часто по наявній рослинності можна судити про кислотність ґрунтів). Також важливо знати про глибину залягання ґрунтових вод і розуміти, якої величини і типу коренева система рослини, яку заплановано висадити.

  Приклад: часто, при покупці рослини з Голландії, після висадки її на ділянку, рослина гине — практично миттєво. Таке часто стається через ‘небажання’ кореневої системи виходити за межі грудки торфосуміші, у якій рослину вирощували на розсаднику. Щоб уникнути таких неприємних ситуацій варто звільнити корені від торфу (торф змивають водою кімнатної температури) та висадити рослину у суміш торфу (поживний і вологоємний елемент грунтосуміші) і тієї землі, що у Вас на ділянці (для пристосування рослини до існуючих еколого-кліматичних умов).

  Глибина посадки садивного матеріалу. Тут слід згадати про те, що у більшості рослин є коренева шийка, яку, у більшості випадків, не варто при посадці присипати землею. Все тому, що це саме місце переходу кореня у стебло чи листки дуже вразливе і при поливі може загнити чи покритися мохом, тощо. Ще є певні особливості окремих рослин, так, з роками кореневище, цибулини деяких рослин заглиблюються (тюльпани, крокуси, півонії), а у деяких рослин навпаки – кореневище наростає вгору і відповідно підіймається (іриси, лілії).

  Приклад: при покупці рослини у контейнері, рослина вже висаджена на певну глибину. Такої ж глибини при посадці слід дотримуватися при перевалці рослини на постійне місце.

  Час посадки рослини (сезон, перша-друга половина дня). Як було згадано, час посадки для рослин із закритою кореневою системою не має особливого значення, посадку можете провести у будь-який сезон. Для хвойних кращим періодом посадки є зима, головне, щоб земля не була мерзла. Важливим моментом є те, чи правильно Ви обрали місце під посадку і чи доглядатимете за рослиною впродовж часу, відведеного для її приживання.

  Догляд за рослиною впродовж декількох тижнів після висадки полягає у прополці і частому поливі прилеглої ділянки. Також варто забезпечити рослині захист від палючого сонця і від вітрів. Пересадку садивного матеріалу краще проводити в другій половині дня, адже вологе повітря не дасть рослині зів’янути.

  Приклад: серед садівників загальновідомо, що плодові рослини краще садити навесні, а хвойні – взимку, коли рослина «спить». В той же час садові і декоративні рослини прийнято садити навесні, так рослини мають час на вкорінення і підготовку до зими.

  Добрива, стимулятори росту і коренеутворення. При пересадці садових рослин із закритою кореневою системою: застосування стимуляторів росту і коренеутворення – практика непоширена. Деколи, коли рослина особливо цінна для її власника, кореневу систему у горщику занурюють у розчин Корневіна, Епіна, Циркона, індолілоцтової кислоти чи ін. стимулятора росту, що можна знайти на ринку України. Після замочування на 10-15 хв виконують висадку на постійне місце на ділянку і рясно поливають.

  Добрива при вирощуванні рослин у своєму саду – річ необхідна і корисна. Добрив, що представлені на ринку України є безмежна кількість, тому слід добре орієнтуватися як у самих добривах, так і в потребах рослини. Головне, що слід пам’ятати:

  • добрива бувають органічні і мінеральні, останні є більш «агресивними і швидкодіючими» у порівнянні з органічними,

  • і органічні і мінеральні добрива несуть мікро- і макроелементи (N P K), що так потрібні рослині і кожен в її організмі виконує свою функцію,

  • підживлювати рослини слід лише у період активної вегетації рослини, з квітня по серпень,

  • на бідних грунтах підживлення рослин – обов’язкове і багаторазове, на багатих – за бажанням,

  • не всі рослини сприймають мінеральні добрива і часто «горять» (більшість цибулькових) в той час як органічні, при правильному застосування і концентраціях, не нашкодять рослинам.

  Приклад: той факт, що добрива дієві і необхідні для підтримання декоративного вигляду чи цвітіння рослини є незаперечним. Згадайте квіти пітуній, сульфіній чи пеларгоній у квіткових магазинах. На таких рослинах за квітками зелене листя часом не проглядається. Та слід вам придбати і не підживити таку рослину хоча б тижня два, і Ви побачите разючу різницю, коли рослина втратить більшість квіток і вже не буде в змозі формувати нове цвітіння.

  Правильно виконаний полив. Полив при перевалці садивного матеріалу з горщика на постійне місце вирощування буде виконано правильно, коли у підготовану яму буде пересаджено рослину з грудкою землі, що попередньо була полита водою чи розчином стимулятора росту. Після пересадки рослини слід облаштувати пристовбурову ямку і рясно полити водою кімнатної температури. Кількість води залежить від розміру рослини і вологоємності ґрунтів на Вашій ділянці. Так, кущ середнього розміру прийнято при посадці поливати відром води під корінь так, щоб вода не потрапляла на листя чи квіти.

  Приклад: Кущ середнього розміру прийнято при посадці поливати відром води 10 л під корінь так, щоб вода не потрапляла на листя чи квіти.

  Часом власник присадибної ділянки розраховує на систему зрошення території, але слід пам’ятати про те, що такий полив не може задовольняти рослини з великою вегетативною масою і підходить лише для газонів. Решта рослин мають «напитися».

  Лотос К, як центр вирощування і догляду за декоративними рослинами розпочав роботу у 2015 році. Пріоритетним питанням для нас стало виготовлення найбільш якісного садивного матеріалу у великій кількості, завжди у наявності, з максимально якісною упаковкою і найкоротшими строками доставки.

  У нашому центрі зібралися спеціалісти – фанати своєї справи. Коли Ви купуєте садивний матеріал у «Лотос К» – Ви отримуєте рослини молоді, здорові, загартовані. Надаємо консультацію про подальший догляд, підживлення, розмноження представлених рослин. Ми горді за наше упакування, що дає змогу Вам отримати рослину непошкодженою при транспортуванні.

  Будемо раді співпраці з вами!

задать вопрос